ویژگی های روسری های سنتی

روسری های سنتی و مجلسی با تنوعی که دارند این روز ها بخش اصلی بازار پوشاک بانوان را تشکیل می دهند و به دلیل اهمیت استفاده از آن ها، نقش عمده ای را در استایل بانوان ایرانی ایفا می کنند. تولید کننده های مختلف پوشاک با استفاده از پارچه ها و طرح های متنوع سعی می کنند تا در بازار رقابتی تولید و فروش روسری از رقبای خود پیشی بگیرند و بتوانند نظر مشتریان را به خود جلب کنند.

هر روسری را می توان با تیپ و استایل منحصر به فردی ست کرد. در بسیاری از مواقع تنها با تغییر طرح و رنگ روسری مورد استفاده، بدون تغییر دیگر اجزای پوشش، استایلی متفاوت داشت. همین موضوع و کاربرد های مختلف روسری ها با توجه به موقعیت های متفاوت، اهمیت تولید روسری های مختلف را بیش تر کرده است.

تنوعی که در روسری ها مشاهده می شود در زمینه های مختلفی نیز لحاظ می شود. برای مثال برخی از روسری ها قواره ها و سایز های مختلفی دارند. وجه تمایز دیگری که میان روسری های مختلف وجود دارد، جنس متفاوت پارچه ای است که برای تولید آن ها استفاده شده است.

ویژگی های روسری های سنتی

اما بیش ترین وجه تمایز بین روسری های مختلف، به طرح های استفاده شده در روسری ها بر می گردد که همین مشخصه منجر به این شده تا هر روسری متناسب با موقعیتی خاص و سلیقه و سنی مشخص مورد استفاده قرار بگیرد.

این تفاوت طرح ها منجر به دسته بندی روسری ها شده است. بر این اساس برخی روسری ها را بر اساس طرح سنتی آن تحت عنوان روسری های سنتی دسته بندی می کنند و می شناسند. در مقابل طرح های دیگری نیز وجود دارند که به موجب آن ها، روسری ماهیتی مجلسی پیدا می کند و تحت عنوان روسری مجلسی معرفی می شود.

این ویژگی های متمایز کننده روسری ها می تواند برگ برنده تولید کننده های مختلف روسری ها در نظر گرفته شوند. آن ها با تکیه به به روز ترین و پر طرفدار ترین طرح ها، سعی می کنند تا بازار تولید و فروش روسری را به دست بگیرند.

روسری های سنتی چه مدل روسری هایی هستند؟

زمانی که صحبت از روسری سنتی و طرح های سنتی می شود، منظور طرح هایی است که می توان آن ها را در نقش های سنتی جست و جو کرد. برای نمونه برخی از طرح های استفاده شده در طراحی روسری های سنتی، برگرفته از طرح های اصیل ایرانی است که در آثار باستانی و نقش های کاشی کاری قدیمی ایرانی می توان آن ها را مشاهده کرد.

طرح های سنتی به کار رفته در روسری ها، ارتباط بسیار موثری را با مشتریان برقرار می کنند. افرادی که به نقش های سنتی ایرانی علاقه زیادی دارند، از این روسری های سنتی استقبال بالایی می کنند. در نتیجه می توان این محصولات را از جمله محصولات پر فروش بازار تلقی کرد.

روسری های سنتی در اندازه های متفاوتی تولید می شوند اما معمولا قواره آن ها در دسته قواره های بزرگ قرار می گیرد. رنگ های استفاده شده در این روسری ها نیز به شدت شاد و چشم گیر هستند. نکته مهم دیگری که در خصوص روسری های سنتی مطرح می شود، پارچه هایی است که می توان برای تولید این روسری ها مورد استفاده قرار داد.

انواع روسری های سنتی

اغلب پارچه هایی که برای تولید روسری های سنتی مورد استفاده قرار می گیرد، پارچه های نخی است. چرا که چاپ طرح های سنتی روی این پارچه ها بسیار راحت است و از همه مهم تر استفاده از پارچه های نخی کاربرد بیش تری دارد.

این روسری ها را می توان در موقعیت های متفاوتی مورد استفاده قرار داد. برای مثال، این روسری ها هم می توانند برای استفاده روزمره مورد استفاده قرار بگیرند، هم این که این روسری ها می توانند در مهمانی و موقعیت های مهم گزینه ایده آلی باشند.

ست کردن روسری های سنتی نیز بسیار راحت است. این روسری ها را می توان هم با استایل های سنتی ست کرد، هم این که با یک استایل ساده و شیک می توان یک روسری سنتی را استفاده کرد. در بسیاری از موارد ست های متفاوتی از این روسری های سنتی به همراه کیف یا کفش ارائه می شود.

روسری سنتی زنانه

روسری های مجلسی

روسری های مجلسی همان طور که از نام آن ها مشخص است، طرحی منحصر به فرد و مجلسی دارند. این طرح ها می توانند شامل طرح های گل و حتی طرح های هندسی منحصر به فرد باشند. روسری های مجلسی بسیار شیک هستند و می توانند در مهمانی ها و مجالس همراه استایل شما باشند و آن را تکمیل کنند.

اغلب روسری های مجلسی از جنس پارچه هایی همچون ابریشمی، ساتن و حتی نخ پنبه ای هستند و قواره ای متوسط دارند. آن ها به خوبی با لباس های مجلسی و مناسب مهمانی ها ست می شوند و بسیار شیک و جذاب هستند.

در هنگام خرید روسری های مجلسی و سنتی به چه مواردی باید دقت داشت؟

بدیهی است که در زمان خرید روسری، از هر مدل و طرحی که باشد در درجه اول باید موقعیت و مورد استفاده از آن را در نظر گرفت. استایل و تیپی که می خواهید روسری مورد نظر تان را با آن بپوشید، نقش اصلی را در تعیین نوع روسری انتخابی شما خواهد داشت.

در مرحله بعد بهتر است که کیفیت و جنس روسری را در نظر بگیرید. در خصوص یک روسری سنتی ایده آل، طرح ها باید کاملا اختصاصی و با کیفیت باشند و به مرور از بین نروند. شیکی و خوب ایستادن روسری نیز موردی است که باید در زمان خرید روسری مجلسی در نظر داشت.

نکته دیگری که در ارتباط با خرید روسری های سنتی و مجلسی مطرح می شود، قیمت این محصولات است. قیمت همیشه مهم است، چرا که قیمت های بالا معمولا کیفیت بالاتری را نیز ارائه می دهند. البته این امر همیشه صدق نمی کند و در درجه اول باید کیفیت محصول و حتی برند تولید کننده آن را در نظر گرفت.

در نهایت با توجه به مطالب ارائه شده مشاهده کردید که تا چه میزان خرید روسری های مجلسی و سنتی می تواند در معرفی استایل شما موثر واقع شود. در نتیجه اول سلیقه و استایل خود را بشناسید، تا بر این اساس بهترین انتخاب را داشته باشید.